Drzwi podnośno-przesuwne Team Select Slide odznaczają się doskonałą izolacyjnością cieplną oraz możliwością kreowania niezwykłych efektów estetycznych. Bazują na wszechstronnym i niezwykle stabilnym systemie profili, pozwalającym na konstruowanie drzwi najnowszej generacji.

  • Wysokość skrzydła – 100mm

  • Wysokość ramy – 65mm

  • Głębokość zabudowy profilu – 190mm

  • Okucie – GU

  • Ug – współczynnik przenikania ciepła szyby – 0,5 [W/m2K]

  • Uw – współczynnik przenikania ciepła okna – 0,85 [W/m2K]

  • Gwarancja – 5 lat

Drzwi podnośno-przesuwne Team Select Slide zapewniają maksymalną izolację cieplną, osiągając współczynnik przenikalności cieplnej o wartości nawet Uf 0,89 W/(m2·K). w systemie uszczelki środkowej oraz 1,0 W/(m2·K) w systemie uszczelki oporowej, bez zastosowania elementów wspomagających, takich jak np. stal z przekładką termiczną. Tak doskonałą izolację cieplną zapewnia sześciokomorowa budowa profili oraz głębokość równa 82,5mm w ramie i skrzydle, a także inteligentny system rozmieszczenia uszczelek w trzech płaszczyznach. Barierę dla zimnego powietrza napływającego z zewnątrz stanowi dodatkowa uszczelka montowana we wrębie podszybowym oraz zastosowanie technologii rdzenia termicznego IKD®, polegającej na wypełnieniu dodatkowym materiałem izolującym jednej z komór w ramie. Eliminację powstawania mostków termicznych zapewnia także głębsze osadzenie szyby dzięki podwyższonej listwie przyszybowej. System jest przystosowany do zastosowania ciepłego pakietu 3-szybowego.

Drzwi podnośno-przesuwne Team Select Slide pozwalają na kreowanie różnych wariantów wizualnych, dostosowanych do konkretnej koncepcji projektowej. Możliwa jest np. realizacja innowacyjnej wersji designerskiej, w której zwykłe skrzydło zastąpione jest profilem oszklonym, co zwiększa udział powierzchni szklanej w całej konstrukcji i ułatwia wpadanie światła do środka. Dzięki temu pomieszczenia są lepiej doświetlone, zaś same drzwi odznaczają się wyjątkowym stylem i elegancją. Przy czym system nie traci nic ze swoich właściwości termoizolacyjnych.

System Team Select Slide pozwala także na szereg innych możliwości projektowych. Możliwe są różne warianty wykonania – klasyczna biel oraz jedno- lub obustronna okleina. Technologia acrylcolor pozwala na zachowanie idealnie gładkiej powierzchni i niezmiennej barwy przez lata. Profile okienne pokryte są powłoką o ok. 0,5mm grubszą od okleiny czy warstwy lakieru. Łatwo z niej usunąć zabrudzenia czy zarysowania, jest także odporna na łuszczenie i odpryskiwanie.

System Team Select Slide odznacza się dużą stabilnością, która czyni go odpornym na działanie czynników mechanicznych, a zarazem niezwykle trwałym. Swoją statyczność okna zawdzięczają zastosowanej technologii STV®, polegającej na bezpośrednim przyklejeniu szyby do skrzydła dwustronną taśmą klejącą (na sucho). Dzięki temu statyka powierzchni szklanej przenosi się na skrzydło, a cały system staje się bardziej stabilny.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, drzwi podnośno-przesuwne Team Select Slide są niezwykle przyjazne w codziennym użytkowaniu. Wielkie elementy przesuwa się gładko i praktycznie bez użycia siły.

Okna Team Select Slide powstają z materiałów w pełni podlegających recyklingowi, przez co technologia ich produkcji wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju. Są produktem przyjaznym środowisku również dlatego, że ich doskonała izolacyjność termiczna pozwala na oszczędności energii, pośrednio przyczyniając się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.